Vinylové podlahy

Jaké jsou výhody vinylových podlah?

Vinylové podlahy si oblíbíte pro příjemnou měkkou chůzi po povrchu, vysokou odolnost i snadnou údržbu. Mezi vinylovými podlahami si vybere každý – díky široké nabídce odstínů a dekorů včetně imitací dřeva, dlažby či kamene si můžete vybrat podlahu přesně podle svých představ.

 

Jak se provádí údržba vinylové podlahy?

Nespornou výhodou vinylových podlah je nenáročná údržba. Vinylová podlaha si vystačí s péčí v podobě vysávání a zametání, případně umytí pomocí mopu. Žádnou další péči v podobě olejů či laků vinyl díky odolnému polyuretanovému povrchu nevyžaduje.

 

Je vinylová podlaha vhodná do prostorů s vyšší vlhkostí?

Vinylová podlaha je vysoce odolná vůči škrábancům, nečistotám, vlhkosti i mastnotě. Nehrozí u ní vyblednutí nebo nabobtnání materiálu a je proto vhodná v kuchyních i vstupních prostorech. Vinylová podlaha díky svým vlastnostem vydrží bez úhony také třeba v domácnostech s dětmi či domácími mazlíčky.

 

Na co dát pozor u vinylových podlah?

Při pokládce vinylové podlahy dejte důraz hlavně na dokonale vyrovnaný podklad, protože každá nerovnost bude kvůli malé tloušťce vinylu zvýrazněna. Mějte také na paměti, že vinylové podlahy nelze zrenovovat, jako je běžné u těch dřevěných.

 

Je vinylová podlaha vhodná pro podlahové vytápění?

Vinyl je pružným materiálem, který dobře vede teplo a je tedy vhodným materiálem, pokud se rozhodnete pro podlahové vytápění. Nízký tepelný odpor vinylu vám tak nejen zajistí příjemně teplou podlahu, ale také zamezí zbytečným energetickým ztrátám.