Merbau 25 x 145 mm (drážkovaný)

Kód: 135
2 166 Kč / m2 1 790,08 Kč bez DPH
Skladem (3-5 dní)
Můžeme doručit do:
29.10.2018

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

 • jádrové dřevo je hnědošedé až tmavě červenohnědé s různými odstíny
 • vysoká odolnost proti plísni a hmyzu
 • letokruhy nejsou znatelné
 • vysoký podíl pryskyřice, která se projevuje výskytem zlatavě žlutého žilkování
 • dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost
 • ideální pro nezastřešené terasy s přímým kontaktem s hlínou
 • bez PÚ se na dřevě vytvoří šedostříbrná patina
 • 25 x 145 mm
 • délky prken: 1,8 – 3,9m po 10 cm +
 • pohledová strana – jemná drážka
 • prkna jsou profrézovaná, připravená na pokládku / klip (skryté spojení)
 • terasové dřevo je vzduchosuché s vlhkostí cca 20%
 • více informací v našem článku zde

  

Více informací o dřevině Merbau

 

Dřevo se vyskytuje v Jihovýchodní Asii, zejména Indonésii, Vietnamu, Thajsku a Malajsii v oblastech blízko pobřeží a ve vyšších polohách do 400 m nad mořem.

Terasy z dřeviny Merbau dodáváme vzduchosuché s vlhkostí cca 20%. Jádrové dřevo je hnědošedé až tmavě červenohnědé s různými odstíny. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Jádrové dřevo, které se ne vždy zbaví světlejší běli, vykazuje vysokou odolnost vůči plísni a hmyzu.

Letokruhy nejsou znatelné, suché dřevo je bez zápachu. Ve dřevu, které je vystaveno venkovnímu prostředí může docházet k drobným prasklinkám a trhlinám na koncích prken, což je způsobeno střídáním relativní vlhkosti vzduchu.

Toto dřevo obsahuje vysoký obsah pryskyřice, která se projevuje výskytem zlatavě žlutého žilkování. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám. Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby.

Plocha terasy by se měla upravit olejem cca 2 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření zůstává dřevo bez újmy a na povrchu se vytvoří šedostříbrná patina. S terasovým olejem OSMO COLOR bezbarvým nebo bangkirai olejem můžete dřevo na dlouhou dobu zhodnotit.

Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní konstrukce. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo pochozí. Pro správnou údržbu a čištění věnujte pozornost pokynům k údržbě terasových prken. Dřevo merbau má vysoké hodnoty pevnosti.

Kromě dřeva na terasy se v exteriéru používá u vodních staveb a jako konstrukční dřevo v interiéru na výrobu hodnotných masivních podlah a na nábytek.

 

Specializujeme se i na kompletní realizace teras

 

Poradíme Vám s materiálem, zajistíme předběžnou kalkulaci a odborné zaměření.
V průběhu samotné realizace řešíme technické poradenství ukončené vlastním předáním díla. Navrhneme optimální pravidelnou údržbu dřeva, aby si dlouho zachovalo svou přirozenost a krásu.

 

CHCI MONTÁŽ více o dopravěkalkulace_1

  

Doplňkové parametry

Kategorie: Terasy z exotických dřevin
Druh dřeva: Merbau
Materiál: Exotické dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: