Garapa 25 x 145 mm (drážkovaný)

Kód: 120
2 045 Kč / m2 1 690,08 Kč bez DPH
Skladem (3-5 dní)
Můžeme doručit do:
27.9.2018

2045 Kč s DPH / m2

  • 25 x 145 mm
  • délky prken: 2,13 – 5,8 m po 30 cm +
  • pohledová strana – JEMNÁ nebo HRUBÁ DRÁŽKA ( obě strany pohledové)
  • pomalu sušené dřevo

 banner-montaz-1

Doprava je kalkulována individuálně podle aktuálních ceníků použitých přepravních služeb, v závislosti na množství a vzdálenosti.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na tel.: 773 334 221

Článek Garapa

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis produktu

  • různorodost barev od světle hnědavě žlutého odstínu až po středně hnědou barvu
  • vysoká pevnost, trvanlivost a stabilita v proměnlivých atmosférických podmínkách
  • vynikající dekorativní vzhled
  • nutno zamezit kontaktu s železnými předměty – tvorba černých skvrn!
  • bez povrchové úpravy dřevo získá šedostříbrný odstín

 

 

Specializujeme se i na kompletní realizace teras

Jsme schopni poradit s materiálem, zajistíme předběžnou kalkulaci a odborné zaměření.
V průběhu samotné realizace řešíme technické poradenství ukončené vlastním předáním díla. Navrhneme optimální pravidelnou údržbu dřeva, aby si dlouho zachovalo svou přirozenost a krásu.

Podrobný popis: 

Garapa dřevo nazývané taky jako brazilský jasan je listnatá dřevina s vysokou trvanlivostí. Garapa pochází převážně z Jižní Ameriky z Brazílie.

Latinský název: Apuleia leiocarpa

Dřevo Garapa je světle žlutohnědé dřevo, které na vzduchu na povrchu částečně tmavne na středně hnědou barvu. Garapa má převážně přímé vláknění. Garapa má hustotu po vysušení od 800 do 1000 kg/m3, průměrně 900 kg/m3. Suší se pomalu a při použití má dobrou stabilitu. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené, nejsou však silně markantní. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek. Ty mohou zpomalovat schnutí a zamezovat dostatečnému přilnutí barvy. Proto je velmi vhodné dřevo Garapa před první úpravou nechat min. 2–3 měsíce zvětrat. S terasovým olejem OSMO COLOR na Garapa č. 013 můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Při aplikaci nátěru postupujte přesně dle pokynů uvedených na obalu. Pro správnou funkčnost terasy je bez-podmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečné stabilní podkladní konstrukce. Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken. Dřevo Garapa je velmi trvanlivé.

Hustota dřeva: cca 900 kg/m3.

Použití:

Garapa si rozhodně zasluhuje svoji skvělou pověst, kterou mu vynesla jeho pevnost a trvanlivost, stabilita v proměnlivých atmosférických podmínkách a vynikající dekorativní vzhled. Široké možnosti využití zahrnují výrobu venkovních teras, stavbu lodních palub, zábradlí a trupů lodí. Je také používána v truhlařině na schodiště a obklady, v docích a přístavech na mola apod. a na zahradní nábytek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Terasy z exotických dřevin
Druh dřeva: Garapa
Materiál: Exotické dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: