Borovice 26 x 146 mm, s tlakovou impregnací Wolmanit (zelená)

Kód: 159
628 Kč / m2 519,01 Kč bez DPH
Skladem (3-5 dní)
Můžeme doručit do:
29.10.2018

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

  • 26 x 146 mm
  • prkna s tlakovou impregnací
  • terasové dřevo je sušené na cca. 16 – 18 %
  • dodáváno v kvalitě A / B, dle ČSN 492110
  • dřevo na terasy s tlakovou impregnací – hnědá barva (Bochemit), nebo zelená (Wolmanit)
  • tlaková impregnace je spolehlivý způsob zajištění dlouhodobé ochrany dřeva 

  

Výhody dřeviny borovice

 

Terasová prkna z borovice jsou dobrou volbou pro ty z vás, kteří hledají kvalitní středoevropské dřevo a cenově výhodnou nabídku. Dřevo borovice patří k těm měkčím druhům, což se odráží právě v nižší pořizovací ceně i v její trvanlivosti. Životnost terasy z borovice bývá přibližně 5-10 let.

Jelikož se jedná o dřevo z jehličnatého stromu, obsahuje vysoký podíl pryskyřice, která na jednu stranu dřevo chrání před povětrnostními vlivy, ale je nutné počítat s jejím roněním na povrch. Pryskyřici můžete odstraňovat mechanicky nebo speciálním odstraňovačem pryskyřice.

Prkna z borovice je nutné vždy povrchově upravit, aby bylo dřevu zachovaná dlouhodobá ochrana, například používat oleje od OSMO. Péči o terasu bychom doporučovali provádět pravidelně, a to dvakrát ročně, vždy na začátku sezóny a na konci. Jako negativum tohoto dřeva je vhodné také uvést náchylnost k praskání a tvorbě třísek na povrchu. Všechny tyto jmenované vlastnosti by měli brát v úvahu zejména ti z vás, kteří budou rádi chodit po terase bosí a nebo sem vypustí běhat své malé děti.

Samozřejmě lze negativa ohledně pryskyřice i třískování dřeva zmírnit vhodnou péčí, například borovice je charakteristická tím, že je na péči náročnější nežli třeba dříve zmíněný modřín. S výběrem vhodných prostředků pro péči o terasové dřevo, vám vždy rádi pomohou naši pracovníci.

   

Specializujeme se i na kompletní realizace teras

 

Poradíme Vám s materiálem, zajistíme předběžnou kalkulaci a odborné zaměření.
V průběhu samotné realizace řešíme technické poradenství ukončené vlastním předáním díla. Navrhneme optimální pravidelnou údržbu dřeva, aby si dlouho zachovalo svou přirozenost a krásu.

 

CHCI MONTÁŽ více o dopravěkalkulace_1

  

Doplňkové parametry

Kategorie: Terasy z jehličnatých dřevin
Druh dřeva: Borovice
Materiál: Dřevo jehličnanů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: