Bangkirai 25x145mm (drážkovaný)

Kód: 39
1 924 Kč / m2 1 590,08 Kč bez DPH

1.924  s DPH / m2

  • rozměry: 25 x 145 mm
  • délky prken: 1,8 – 5,7 m po 30 cm +
  • pohledová strana – JEMNÁ DRÁŽKA
  • terasové dřevo je vzduchosuché s vlhkostí do 25% 
  • hustota dřeva: 850 – 1155 kg/m3

Způsoby a cena dopravy ZDE

banner-montaz-1

Článek o Bangkirai

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • barva od světle hnědavé až po tmavočervenou – hnědou barvu
  • vysoká odolnost proti plísni a hmyzu
  • jedno z nejodolnějších, velmi tvrdých dřev s vysokou životností
  • bez povrchové úpravy dřevo získá šedostříbrný odstín
  • ideální volba pro nezastřešené terasy s přímým kontaktem s hlínou

Specializujeme se i na kompletní realizace teras

Jsme schopni poradit s materiálem, zajistíme předběžnou kalkulaci a odborné zaměření.
V průběhu samotné realizace řešíme technické poradenství ukončené vlastním předáním díla. Navrhneme optimální pravidelnou údržbu dřeva, aby si dlouho zachovalo svou přirozenost a krásu.

 Na povrchovou úpravu teras Bangkirai doporučujeme, OSMO Terasový olej bangkirai č. 006 pro jejich dlouhodobé zhodnocení.

 Podrobnější popis:

 Latinský název: Shorea laevis

Terasy z dřeviny Bangkirai dodáváme vzduchosuché s vlhkostí do 25%. Jádrové dřevo má v čerstvém stavu žlutohnědý až nazelenalý vzhled, často ale ztmavne v olivově hnědou. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Jako jedno z nejodolnějších dřev vykazuje jádrové dřevo, které se ne vždy zbaví světlejší běli, vysokou odolnost proti plísni a hmyzu. Letokruhy nejsou znatelné, suché dřevo je bez zápachu. Ve dřevě se mohou vyskytnout otvory od hmyzu, které však neovlivňují trvanlivost a statické vlastnosti. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a obsaženým látkám. Tyto olejnaté obsažené látky mohou být během první fáze vystavení povětrnostním podmínkám vyplaveny deštěm. Z toho důvodu musí být dřevo umístěné na terasách či balkonech použito tak, aby voda stékající ze dřeva byla odvedena okapy a dešťovými žlaby. Plocha terasy by se měla upravit olejem ca. 2 měsíce po pokládce, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření zůstává dřevo bez újmy a časem se vytvoří na povrchu dřeva šedostříbrná patina. S terasovým olejem OSMO COLOR na Bangkirai můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní podkladní konstrukce. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo pochozí. Pro správnou údržbu a čištění si vyžádejte od našich prodejců technické podmínky a pokyny na údržbu terasových prken.

Doplňkové parametry

Kategorie: Terasy z exotických dřevin
Druh dřeva: Bangkirai
Materiál: Exotické dřevo
Rozměry: 25 x 145 mm
Hustota dřeva: 850 – 1155 kg/m3

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: